Jste plátcem DPH a chystáte se koupit v zahraničí osobní, užitkový, či nákladní automobil Mercedes-Benz s odpočtem DPH?

Novelou zákona o DPH platnou od 1.4.2009 je možné si odečíst DPH i u nákupu ojetých vozidel. Tato novela má však jasná specifika a ojetých vozidel, která tyto podmínky splňují je v České republice velmi málo:

  • vozy zakoupené v ČR před 1.4.2009 s odpočtem DPH, kategorie N1 (nákladní automobil)
  • znehodnoceny zabudováním nesmyslné přepážky, oddělující zavazadlový prostor a se záznamem v technickém průkazu, který často snižuje povolený počet přepravovaných osob.

Poslední novela do povinnosti odvádět DPH „zatáhla“ i běžné občany s příjmy ze závislé činnosti. Novým dopravním prostředkem je každý vůz do šesti měsíců stáří, ode dne prvního uvedení do provozu, nebo když má najeto méně než 6.000 km.

Co vám dokážeme nabídnout?

Obchodujeme se zahraničím a máme s odpočtem DPH u dovážených vozů mnoholetou zkušenost. V současné době se zabýváme dovozem zánovních vozů. Převážně dovážíme automobily od autorizovaných dealerů a výrobců, zaměřujeme se na prémiové značky. Nabízíme vozy s možností odpočtu DPH. Pro firmy a živnostníky – plátce DPH.

Nákup automobilu v Německu s odpočtem DPH

Poslední dobou probíhá například v Německu bezdaňový obchod – nákup vozu bez DPH tak, že u prodejce kupující složí kauci ve výši německé DPH, která je vratná poté, co doložíte prodávajícímu důkazy o tom, že jste automobil do ČR skutečně vyvezli a řádně přihlásili. Mezi takové důkazy (dokumenty) patří, CMR, prohlášení o vývozu a české osvědčení o registraci vozidla („velký technický průkaz“) a již zmíněná potvrzení o daňové registraci k DPH v ČR.

Můžete se setkat i s tím, že si z vašich podkladů ověří vaší identitu, daňové číslo a kupní cenu budete moc zaplatit NETTO (bez daně) aniž by jste museli čekat na vrácení jistiny ve výši DPH z Německa.